2sty

Jak dotrzymać postanowień noworocznych?

Okres noworoczny to czas, kiedy z wielkim entuzjazmem podchodzisz do zmian “na lepsze” – wprowadzenia diety, zmiany wyglądu, pozbycia się zbędnych kilogramów. Lista postanowień bywa niezwykle długa, a ich realizacja… często nie dochodzi do skutku. Wywołuje to frustrację i zawód nad własną niekonsekwencją. Co zrobić, by założyć sobie realne do zrealizowania cele i cieszyć się efektami swoich decyzji? Skorzystaj z naszych podpowiedzi i postaw zdrowy krok w Nowy Rok!

Mierzy siły na zamiary!

Jeśli znasz swoje możliwości – to już posiadasz klucz do sukcesu! Do obranego celu najlepiej dążyć metodą małych kroków. Wyznaczaj sobie cele pośrednie – motywatory i nie stawiaj przed sobą zadań niewykonalnych. Dzięki osiągnięciu jednego etapu – zyskasz satysfakcję i siłę do dalszego działania! Unikniesz też frustracji i rozdrażnienia, które mogą okazać się dla Ciebie niezwykle wyczerpujące. Pragniesz ograniczyć ilość codziennie spożywanego cukru? Wyznacz dni, w których pozwolisz sobie na słodycze. Twój organizm stopniowo zacznie przyzwyczajać się do zmiany, aż w końcu zauważysz, że zupełnie przestaje się domagać słodkości. Aby sobie pomóc – wybieraj zdrowe zamienniki – suszone owoce, czy też naturalne batoniki. Nie masz czasu na gotowanie i finalnie zaniedbujesz codzienne odżywianie? Swój codzienny jadłospis oprzeć możesz o rozwiązanie, jakim jest dieta pudełkowa. Regularne, zbilansowane posiłki pozwolą na stopniowe ustabilizowanie poziomu cukru i osiągnięcie zamierzonego efektu.

Postaw na konkrety

Zakładasz rozpoczęcie diety? Ustal ze sobą konkretną datę i działanie, jakie pomoże Ci zmienić nawyki żywieniowe i nazwij swój cel! Podsumuj swój budżet domowy i zastanów się, czy dieta pudełkowa nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Zbilansowane, pełnowartościowe posiłki to przecież klucz do sukcesu. Jedząc regularnie i zdrowo – zadbasz o swój metabolizm. Bez konieczności gotowania, a przede wszystkim – dzięki uniknięciu zakupów – oszczędzisz mnóstwo czasu i pieniędzy. Zdecydowałeś się na dietę? Dodaj do niej konkretne działania, które zależne są wyłącznie od Ciebie. Mogą one brzmieć: Wypijam minimum 2 litry wody dziennie, zaczynam regularnie spać. 

Dzięki temu dużo łatwiej będzie Ci dotrzymać takiego postanowienia. Postaraj się też ustalić konkretną datę osiągnięcia zamierzonego celu – będzie to dla Ciebie dodatkowy, konkretny i mierzalny motywator. 

Ustal priorytety

Zatrzymaj się na chwilę i stwórz rozsądną listę rzeczy, które chcesz ulepszyć w swoim życiu. W praktyce wielu zmian nie da się wprowadzić z dnia na dzień. Zastanów się, na czym Ci zależy – na rozpoczęciu diety, chodzeniu na siłownię? Pamiętaj, że każda z tych rzeczy wymaga systematyczności i wygospodarowania odpowiedniej ilości czasu. Rozważ, jaka opcja zmiany sposobu żywienia będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia i jaki rodzaj aktywności dopasujesz do trybu swojego życia. Czy masz czas na samodzielne pilnowanie codziennego jadłospisu, a może jednak wolisz postawić na idealnie zaplanowany i zbilansowany catering dietetyczny? Sprawdź nasze diety i wybierz najlepszą opcję dla Ciebie! Planując zmiany – zaplanuj czas na odpoczynek i regenerację. Są one konieczne do utrzymania odpowiedniego balansu i uniknięcia zmęczenia, a finalnie – rezygnacji z obranego celu. Rozpisz swój plan działania i zaznaczaj w jakim stopniu udało Ci się osiągnąć poszczególne założenia. Założone postanowienia dietetyczne będzie Ci łatwiej realizować, jeśli będą one realne i dopasowane do Twojego rytmu życia.

Razem raźniej!

W dążeniu do wyznaczonego celu znajdź sobie kompana. To może być szczególnie pomocne w realizowaniu postanowień noworocznych. Jeśli Twoim postanowieniem na 2023 rok jest ulepszenie formy fizycznej – we dwójkę będzie łatwiej wybrać się siłownię, czy chociaż na spacer. Zwykłe wyjście z domu może okazać się dużo łatwiejsze, jeśli motywacją jest spotkanie z drugą osobą. Planujesz wprowadzić zdrową dietę – zaproponuj zmiany najbliższej osobie z Twojego otoczenia. Znacznie łatwiej będzie Ci wytrwać w diecie, otrzymując zewnętrzną motywację. Takie działanie jest o wiele skuteczniejsze niż stosowanie się wyłącznie do wiszącej w Twoim mieszkaniu listy postanowień noworocznych.

Wyznacz sobie… nagrodę!

W procesie wprowadzania zdrowych nawyków, tak jak i w procesie nauki – potrzebujemy odpowiedniej motywacji. Zarówno wzmocnienie pozytywne, jak i negatywne – może pomóc Ci wytrwać w podjętym postanowieniu. Funduj sobie drobne nagrody za przestrzeganie obranych zasad, ale pamiętaj o karaniu się za ich niedotrzymanie. Dieta pudełkowa to dla Ciebie motywacja, by nie podjadać? Udało się? Możesz wobec tego nagrodzić się za utrzymanie postanowień! Takie działanie może okazać się dla Ciebie idealnym narzędziem do kontroli listy postanowień noworocznych i związanych z nią codziennych czynności.
Logo Wiem co Zjem

WIEM CO ZJEM catering dietetyczny z pasji do gotowania, miłości do jedzenia i w trosce o Wasze zdrowie stworzyliśmy dietę pudełkową szytą na miarę Waszych potrzeb! 14 typów diet, w tym diety dla alergików i sportowców. Dostarczamy do kilkudziesięciu miejscowości w całej Polsce!

ul. Strefowa 3
22-400 Zamość

© 2022 All rights reserved. Wiem Co Zjem

Scroll to top Call Now Button