20paźJEDZ DOBRZE BY MYŚLEĆ POZYTYWNIE

Jedz dobrze i myśl pozytywnie!

Czy jedzenie wpływa na nasze myśli i ogólne samopoczucie? To pewne! Stare powiedzenie “Jesteś tym co jesz” – zyskuje w obecnych czasach na aktualności. To zdrowie psychiczne, dobra forma i dbałość o harmonię organizmu dają nam siłę do pokonywania trudów codzienności. Jeśli chodzi o dobre odżywianie – nie ma drogi na skróty. Należy podjąć świadome wysiłki, aby jeść regularnie i zdrowo. Nawet małe zmiany mogą znacznie poprawić nastrój i zwiększyć poziom energii życiowej. Dlatego daj się zainspirować i przeczytaj, jak jedzenie może pomóc Ci we wsparciu psychiki i ogólnego zdrowia!

Dobre jedzenie - dobre życie

W dzisiejszych czasach rośnie liczba badań wskazujących, że to, co jemy, ma ogromny wpływ na nasze procesy psychiczne. To od jakości jedzenia zależy w dużej mierze stan naszego układu pokarmowego, w tym jelit – które mają ogromny wpływ na funkcjonowanie psychiki. Sam termin „odżywianie” oznacza zapewnienie organizmowi substancji, które są niezbędne dla zdrowia i wzrostu. Zdrowe i regularne odżywianie pomaga zatem dostarczyć potrzebnych witamin, minerałów i innych istotnych składników. Zmniejsza również ryzyko rozwoju chorób przewlekłych, takich jak choroby serca i niektórych rodzajów raka.
Najbardziej oczywistym aspektem zdrowej diety jest spożywanie dużej ilości świeżych warzyw i owoców. Zawierają one niezbędne witaminy i minerały, a także błonnik wspomagające trawienie. Z kolei produkty chude i pełne białka – takie jak kurczak, ryba i indyk – pomagają dostarczyć organizmowi niezbędnych aminokwasów. Zdrowe tłuszcze, takie jak oliwa z oliwek, zapewniają wystarczającą ilość kwasów tłuszczowych, wspierających funkcjonowanie układu nerwowego. To wszystko scalone w dobrą dietę – napędza organizm do prawidłowego i optymalnego działania. Jeśli dodasz do tego rozsądne wykluczenia – jak na przykład ograniczenie spożywania cukrów – zyskasz doskonałe wsparcie dla samopoczucia i dobry nastrój, mimo trudów dnia codziennego!

Zdrowie psychiczne i fizyczne a dieta

Stres, zła dieta, wszechobecne toksyny i nietolerancje pokarmowe to najczęstsze przyczyny chorób przewlekłych. Współczesne niedożywienie organizmu zbiera żniwa w postaci chorób cywilizacyjnych, schorzeń autoimmunologicznych, czy chorób nowotworowych! Dieta, o czym warto pamiętać, nie jest sama w sobie celem, lecz środkiem do osiągnięcia dobrostanu organizmu. Dzieje się tak również w przypadku stwierdzonych schorzeń natury psychicznej. Prawidłowe wybory żywieniowe mogą mieć pozytywny wpływ na Twoje zdrowie fizyczne, ale też na całość funkcjonowania w życiu codziennym.
Skupiając się na jedzeniu zdrowej żywności i ograniczając śmieciowe jedzenie – zyskujesz wiele. Między innymi: obniżenie ryzyka otyłości, nadciśnienia, udaru i cukrzycy. Dzięki najnowszym badaniom wiemy też, że zły wybór żywieniowy może być związany nie tylko z ogólnym spadkiem samopoczucia, ale nawet depresją. “Niezdrowe jedzenie” poprawia nastrój tylko na krótką chwilę, przyczyniając się finalnie do pogorszenia stanu organizmu i problemów natury psychicznej. Zrozumienie tej prawidłowości to klucz do sukcesu w zdrowieniu. Jak zatem wesprzeć organizm? Odpowiedzią może być dobrze zbilansowana dieta pełna kolorowych warzyw, owoców, ryb. Posiłki o których przygotowanie nie trzeba się martwić – tak jak ma to miejsce podczas korzystania z cateringu dietetycznego.

Dobre nawyki drogą do równowagi

Słynna “równowaga życiowa” jest kluczem do szczęśliwego i spełnionego życia. Ale już samo jej osiągnięcie nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Większość z nas ma napięte harmonogramy, wypełnione pracą i innymi obowiązkami, które sprawiają, że wygospodarowanie czasu dla siebie i wdrożenia zdrowego odżywiania – jest sporym wyzwaniem. Dlatego warto zwrócić uwagę na rozwiązania dopasowane do zapracowanej codzienności, na przykład coraz bardziej popularną dietę pudełkową.
Z pewnością warto zawalczyć o siebie i postanowić – koniec z jedzeniem na mieście, podjadaniem – czas na regulacje i niwelowanie stresu poprzez wykorzystanie dobrych nawyków na co dzień! Wówczas korzystanie z posiłków przygotowanych według zaplanowanego jadłospisu wydaje się być rozwiązaniem idealnym.
Niezależnie od tego, czy próbujesz schudnąć, utrzymać obecną wagę, czy po prostu wdrożyć zdrowe nawyki – przyjmowanie małych, częstych posiłków jako części zbilansowanej diety może być prostą i skuteczną strategią. Mniejsze posiłki pomagają utrzymać stabilny poziom cukru we krwi, co zapobiega szybkiemu ponownemu pojawieniu się głodu. A organizm przyzwyczajony do regularnych posiłków jest mniej narażony na czynniki stresowe. Pamiętajmy również o aktywności fizycznej. Regularne ćwiczenia mają wiele zalet – poprawiają sen, redukują stres, poprawiają ogólny stan zdrowia, pomagają schudnąć, zwiększają metabolizm, zmniejszają złogi tłuszczu w wątrobie i utrzymują ją na optymalnym poziomie. Te wszystkie działania pomogą w osiągnięciu harmonii i poczucia szczęścia w życiu codziennym.

Logo Wiem co Zjem

WIEM CO ZJEM catering dietetyczny z pasji do gotowania, miłości do jedzenia i w trosce o Wasze zdrowie stworzyliśmy dietę pudełkową szytą na miarę Waszych potrzeb! 14 typów diet, w tym diety dla alergików i sportowców. Dostarczamy do kilkudziesięciu miejscowości w całej Polsce!

ul. Strefowa 3
22-400 Zamość

© 2022 All rights reserved. Wiem Co Zjem

Scroll to top Call Now Button